יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דופלר אשכים לפוריות

בשליש מהזוגות שסובלים מבעיית פוריות – הבעייה אצל הגבר בלבד, כלומר, באחד מכל שלושה זוגות שיגיע לרופא נשים לפתור את בעיית הפוריות הבעיה אצל הגבר.

בהחלט, כאשר לגבר יש למשל וריקוצל והגבר מטפל בבעיית הוריקוצל אזי הזוג יכול להיכנס להריון גם ללא טיפולי הפרייה ואין צורך בעצם בטיפולי פוריות, בתנאי כמובן שאין בעיית פוריות אצל האישה.

וריקוצל, משמעו הרחבה של ורידי האשך. במקרה כזה הטמפרטורה באשך עולה וייצור הזרע נפגע, בכמות או גם באיכות.

נהוג לאבחן וריקוצל ע"י בדיקת אולטראסאונד דופלר.

רופא אורולוג מבצע בדיקה ידנית ומאבחן הוריקוצל בבדיקה קלינית, אך בד"כ ללא שימוש באולטראסאונד.

בדיקת האולטראסאונד נחשבת מדוייקת ואמינה יותר מבדיקה ידנית. הסדר הנכון הוא שהאורולוג מתרשם בבדיקה ידנית לקיום וריקוצל ואמור לשלוח לבדיקת אולטראסאונד/דופלר לאימות הממצאים.

כן, הדבר נקרא וריקוצל תת קליני, המשמעות היא שהוריקוצל אינו מורגש בבדיקה ידנית וככל הנראה דרגתו אינו גבוהה, אך בבדיקת הדופלר יימצא וריקוצל.

הסדר הנכון בבדיקת פוריות הגבר הוא קודם כל בדיקת ספירת זרע. אם יש בעייה וספירת הזרע אינה תקינה, בכמות הזרע או באיכותו, מומלץ לבצע בדיקת דופלר לשלילת וריקוצל. על כל פנים יש להתייעצץ עם אורולוג.

יש מספר סוגי טיפולים, הטיפולים המקובלים הנפוצים הינם צנתור לסגירת הורידים המורחבים או ניתוח .מומלץ להיוועץ עם מנתח וכן עם מצנתר ולקבל את ההחלטה על סוג הטיפול המועדף.

וריקוצל יכול לחזור, גם לאחר ניתוח או צנתור. מומלץ לבצע ספירת זרע לאחר הניתוח וכן בדיקת דופלר אשכים לפי הצורך. יש להיוועץ עם אורולוג.

מומלץ לבצע את בדיקת הדופלר אצל רופא מומחה ברדיולוגיה עם נסיון בבדיקות דופלר אשכים. הבדיקה אצל רופא מומחה ברדיולוגיה הינה מקצועית, התשובה מיידית ותינתן הכוונה להמשך בירור או טיפול ומענה על שאלות.

פוריות הגבר - וריקוצל
דילוג לתוכן