יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אולטרסאונד כתף

הכתף הינו מפרק מורכב עם טווח התנועות הגדול ביותר בגוף האדם. מפרק הכתף מורכב מגידים רבים אשר מייצבים אותו.
אין כמעט אדם שלא סובל מכאבי כתף פעם בחייו.
לעתים יש צורך לבצע בדיקת אולטרסאונד של הכתף בכדי לאבחן דלקות בגידי הכתף או הזרוע או לשלול קרעים.
ישנה חשיבות עצומה בבחירת איש המקצוע שיבצע את בדיקת האולטרסאונד, משום שהאבחנה המדוייקת, קרי ביצוע הבדיקה והפיענוח שלה חשובות לא פחות מאשר הטיפול עצמו.

עוד – על בדיקת אולטרסאונד אורטופדי (לבדיקת הכתף)

ישנן מספר סיבות. למשל:
כאשר יש כאבים בכתף.
הגבלה בתונעה בכתף.
כאשר יש חשד לקרע ב-ROTATOR CUFF, בגיד השרוול המסובב.
קרע ברצועה או בשריר.
דלקות בגידים והצטברות נוזלים ותהליך דלקתי בבורסה

טנדיניטיס היא דלקת של הגיד. אפשר לראות באולטרסאונד דלקת בגיד . לאחר בדיקת האולטרסאונד אצלנו, הבודק שהינו רופא מומחה יספק לכם תשובה מיידית וימליץ על טיפול בנוגדי דלקת והמשך טיפול אצל הרופא המטפל

שריר הביספס משמש לתנועות של הרמה ומשיכה. כאשר מבצעים עומס של פעולות עלולה להיווצר דלקת בגיד הביספס. באולטרסאונד ניתן לאבחן דלקת בגיד הביספס ולקבל המלצה מהבודק שהינו רופא מומחה בהדמיה להמשך טיפול.

בהחלט. אולטרסאונד הינו כלי אבחנתי מצויין בכדי לאבחן קרעים בגידי הכתף. אולטרסאונד הוא כלי אבחנתי אשר גם יכול לשמש למעקב אחר קרעים.

תסמונת צביטה בכתף נגרמת לרוב עקב תהליך דלקתי בבורסה שגורמת לנפיחות מקומית ובכך לכאב מקומי בעת תנועות מסוימות. באולטרסאונד ניתן לראות האם יש נפיחות מקומית במיקום האופייני והאם יש דלקת בבורסה, דבר הנקרא בורסיטיס.

בורסה נמצאת במספר רב של מקומות בגוף. הבורסה הינה שק קטן של נוזל שתפקידו למנוע חיכוך בין רקמות שונות כמו גידים ושרירים. בורסיטיס בכתף הינו תהליך דלקתי לא זיהומי של אותו שק נוזלים. בתהליך הדלקתי מצטבר נוזל בבורסה מעבר לכמות הרגילה. יש חשיבות רבה לאבחן האם יש בורסיטיס. אולטרסאונד הוא כלי אבחנתי מצויין לאבחן האם יש בורסיטיס ומה חומרת התהליך הדלקתי.

אולטרסאונד משתמש בגלי קול ולכן הבדיקה אינה מסוכנת

אין צורך בהכנה מוקדמת

היתרונות הם רבים. למשל
זמינות הבדיקה
המחיר
האפשרות לאבחן קרעים קטנים
אפשרות לבצע בדיקה דינמית, קרי, לבדוק תוך כדי תנועת יד של הנבדק מאפשרת להעריך דברים נוספים שלא תמיד מצליחים לאבחן בבדיקה סטטית
אפשרות לבצע מעקבים לאחר דלקת או קרעים עקב זמינות הבדיקה
אפשרות הזרקה למפרק בהנחיית אולטרסאונד.

ב"גלבוע-רפואה והדמיה מתקדמת" יבדוק אתכם רופא מומחה בהדמיה, הרופא יבצע הבדיקה בעצמו. היתרון בכך הינו בדיקה איכותית של רופא, תשובה מיידית , מענה על שאלות, והכוונה להמשך.

בבדיקה אצל רופא מומחה תקבלו בדיקה איכותית ומקיפה, תשובה מיידית ומענה לכל שאלותיכם. כאשר יש למשל חשד לדלקת בגיד, התשובה המיידית , ההסבר המפורט וההכוונה ייתנו לכם אפשרות לטפל בדלקת ממש מיד בתום הבדיקה ללא צורך לחכות זמן יקר לתשובת האולטרסאונד ולהמתנה ממושכת לרופא אורטופד בכדי שתקבלו המלצה לטיפול תרופתי

ממש לא. אצלנו תוכל להיות הרופא של עצמך.
אתה סובל מכאב בכתף?
אתה רגע לפני נסיעה לחו"ל וצריך אבחנה מיידית?
התור לאורטופד בעוד חודש ?
ואח"כ תור של חודש עד לאולטרסאונד..
ולאחר מכן עוד שבוע עד לפענוח האולטרסאונד..
ובנוסף עוד חודש להמתנה לאורטופד לקבלת המלצה להמשך טיפול..
בינתיים עלולה להתעכב אבחנה מהירה וטיפול מהיר, למשל במקרה של דלקת בגידי הכתף או הזרוע.
דלקת בגיד עלולה להחמיר עם הזמן. חשוב לאבחן מוקדם ככל הניתן כדי להתחיל טיפול בזמן.
אצלנו תוכל להגיע באופן מיידי לבדיקת אולטרסאונד כתף , לקבל בדיקה מקיפה, יחס אישי עם אבחון מיידי והסבר מפורט לבעייתכם כולל המלצה לטיפול.

דילוג לתוכן