יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אולטרסאונד אשכים

לעתים אנו חשים גוש באשך, כאבים או אודם, ובמקרה זה מומלץ לבצע בדיקת אולטרסאונד אשכים. הדבר נכון גם לאחר פגיעה או חבלה. את בדיקת האולטרסאונד מומלץ לבצע אצל רופא מומחה. 
להלן שאלות ותשובות נפוצות.

עוד – על בדיקת אולטרסאונד אשכים

יש לבצע אולטרסאונד אשכים במספר סיבות, ביניהן, כאשר יש חשד לגוש באשך שהתגלה במישוש, כאשר יש כאב באשך, או בשאלה של וריקוצל עקב בעיית פוריות.

אשך תמיר – הכוונה אשך שלא נמצא בשק האשכים אלא במיקום גבוה יותר. אפשר לאבחן זאת ע"י בדיקת אולטרסאונד אשכים שבה מאתר הבודק האם האשכים נמצאים בשק.

לעתים כאב באשך זה עקב וריקוצל, הרחבת ורידי האשך ולעתים יכול גם לנבוע עקב בקע מפשעתי. בבקע מפשעתי לפעמים הבקע מגיע עד שק האשכים. לכן חשוב מאוד לעשות בדיקת אולטרסאונד ע"י רופא רדיולוג מומחה כדי לאבחן מה מקור הכאב, מהאשך או מהמפשעה.

כאב חד באשך עלול להיגרם ע"י מספר גורמים, ביניהם וריקוצל, כאב עקב שריר מתוח באזור המפשעה/שק אשכים, בקע מפשעתי שעלול להקרין לאשך, עקב חבלה ןכן עקב תסביב אשך במקרים דחופים. בכל מקרה עדיף להתייעץ עם הרופא המטפל בהקדם לפי הצורך ולהגיע לאולטראסאונד בהקדם. מומלץ לבצע אולטרסאונד רצל רופא מומחה ברדיולוגיה.

כל זוג אשר סובל מבעיית פוריות מצריך גם בירור של פוריות הגבר.כחלק מבירור פוריות הגבר יש לבצע ספירת זרע וכן בדיקת דופלר אשכים . בבדיקת הדופלר בודקים את ורידי האשך ולכן בדיקת הבחירה הינה דופלר אשכים ולא אולטרסאונד אשכים אשר נותנת תשובה חלקית בלבד לקיומו של וריקוצל.

דילוג לתוכן